خبرخوان RSS فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
محصولات
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

کلمه عبورتان را فراموش کرده اید؟
هنوز ثبت نام نکرده اید؟
تگ محصولات
برخی از مشتریان و همکاران ما
معرفی برخی از مشتریان گروه تولیدی آجر قزاقی کیمیا کهن
آجر رستیک
آجر قزاقی کامل
آجر نما

فناوری نانو در صنعت ساختمان چه کاربردی دارد؟

ساختمان های آینده باید بتوانند با به کارگیری فناوری های نوین و ایجاد محیطی سالم تر، میزان بازدهی را بالاتر برده، امنیت را افزایش داده و از هدر رفتن انرژی جلوگیری کند. استفاده از فناوری نانو، قابلیت کنترل مواد در سطح پایین و بسیاری از خواص مواد از قبیل رنگ، استحکام، دوام و خواص دیگر مواد را تحت مقیاس نانومتر به طور چشمگیری تحت تاثیر قرار می دهد. محققان در پژوهشی با عنوان «کاربرد فناوری نانو و نانومواد در صنعت ساختمان» آورده اند، مهمترین کاربرد فناوری نانو در صنعت ساختمان، معمولا در بردارنده بهینه سازی مواد و مصالح معمولی و موجود است. 
در این پژوهش که توسط علی حبیبی دانشجوی کارشناسی ارشد نانو فیزیک و ابراهیم سلامی استادیار گروه مهندسی عمران دانشگاه پیام نور تبریز انجام شده، نشان می دهد، در درجه دوم، ایجاد کاربردهای جدید برای مصالح یا مشخصه هایی که بدون کمک فناوری نانو امکان پذیر نیست و از همه مهمتر، چند منظوره کردن مصالح و ایجاد قابلیت پیشگیری از صدمه دیدن مواد، بسیار مورد توجه دانشمندان این عرصه قرار گرفته است. 
محققان می گویند، فناوری نانو، فناوری نوین و یکی از علوم جدید در راستای پیشرفت های فنی قرن حاضر است. به کارگیری مواد با ساختارهایی بر مبنای ابعاد نانومتری ما را به سمت توسعه و ارئه راه حل های نویدبخش برای تولید محصولات برتر در حال و آینده، رهنمون ساخته است. حوزه فناوری نانو با جهش بزرگی که در طول ۱۰سال گذشته داشته، توسعه قابل توجهی کرده است.
 
تولید محصولات با خاصیت نانو

تازه ترین خبرها
محصولات
site stats