خبرخوان RSS فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
محصولات
مقایسه محصولات
محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

کلمه عبورتان را فراموش کرده اید؟
هنوز ثبت نام نکرده اید؟
تگ محصولات
برخی از مشتریان و همکاران ما
معرفی برخی از مشتریان گروه تولیدی آجر قزاقی کیمیا کهن
آجر رستیک
آجر قزاقی کامل
آجر نما

ساخت یک نمونه از آجر در آمریکا که میتواند نفس بکشد

یک نوع جدید آجر تولید شده توسط محققان آمریکایی بدست آمده است که با جذب کربن موجود در هوا می تواندنفس بکشد.

از ترکیب ماسه و ژلاتین و همچنین کلونی های باکتری سازگار با محیط زیست توسط محققان دانشگاه کلورادو بولدر در آمریکا به ماده جدیدی مورد کاربرد در صنعت ساختمان دست یافته اند که یک ارگانیسم زنده است و می تواند تنفس کند و تکثیر شود.
در این نوع آجر جهت سهولت در فتوسنتز و رشد بیشتر، با استفاده از میکروب های موجود در خود که سیانوباکتری نام دارند به جذب دی اکسید کربن می پردازند.

جهت سفت تر شده ماده و استحکام بیشتر، آنها از یک ماده اصلی سیمان که کربنات کلسیم نام دارد بهره می برند.
رئیس این پروژه که یکی از مهندسان این سازه است گفت: هر کدام از این آجرها خود به تنهایی میتواند پس از سه نسل به هشت آجر تبدیل شود به این خاطر که این باکتری ها به صورت صعودی رشد می کنند و اضافه کردن این باکتری زنده به ژلاتین و ماسه باعث حیاط به این مخلوط می شود.

ساخت آجر زنده

40 درصد از دی اکسید کربن تولید شده در جهان را بخش ساختمان و ساخت و ساز تولید میکنند. در همین خصوص سیانوباکتری موجود در این نوع آجر زنده با جذب دی اکسید کربن می تواند به حدود زیادی به حل مشکل آلودگی هوا کمک نماید. 

سازندگان ساخت و ساز و پیمانکاران می توانند با استفاده مواد تشکیل دهنده این نوع آجر در محل کار به کاهش گازهای گلخانه ای که در فرآیند تولید و حمل و نقل مصالح ایجاد می شوند کمک شایانی کنند.

یکی از کاربردهای این نوع آجر و نحوه تولید آسان آن در محل پروژه می توان به استفاده از آن در محل های خشک مانند کره مریخ و ماه نیز اشاره نمود بدین صورت که موارد اولیه تشکیل دهنده آن بدون نیاز به حمل با استفاده از فضاپیما به کرات دیگر ارسال و در همان مکان این نوع آجر تولید می شوند.

تازه ترین خبرها
محصولات
site stats